diyet yapmadan sağlıklı zayıflama Google

Zayıflamak ve güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız ilk olarak beyninizdeki mutsuzluk sorununu çözmemiz gerekiyor. Canınız her sıkıldığında yada her moraliniz bozulduğunda birşeyler yemek istiyorsanız; farklı zayıflama yöntemleri deneseniz, çeşit çeşit doktorlara gitseniz bile size kimse yardım edemez. Kendiniz karar vermeli ve çok önemli olduğunuzu düşünerek başlamalısınız. Size armağan edilen bedeni hor kullanıp genişletmek, yıpratmak yerine bedeninize iyi bakmak sizi daha çok mutlu edecektir. Hiç kimse sizi sizden fazla düşünemez bunu asla unutmayın!

Her yolu denedim, daha önce kolay kilo vermek için aletleri, yağ aldırma yöntemini en ünlü diyetisyenleri ve aklınıza gelebilecek herşeyi denedim ama çözüme ulaşamadım diyorsanız, sorunu öncelikli olarak kendiniz halledebileceğinizi bilmelisiniz. Önce kendinizi sevmelisiniz siz kendinizi sevmezseniz başkası da sevmez. Önünüzdeki kalorili yiyeceğe ve tatlıya bakın ve şöyle düşünün; beş dakika sonra bitecek bu bol kalorili yiyecek ve yedikten sonra tekrar acıktıracak üstelik vücudunuza yapışacak ve sağlık ayrıca görüntünüzdeki güzellikte gidecek.

Bir tatlı yada çikolatayı yemeyi çok istediğinizde düşünün bir margarini yiyorsunuz, yiyebilirmisiniz!!! Çünki kalori ve vücuda verdiği zarar olarak margarin ve kalorili bir tatlı yada çikolata aynı şeydir. Sabah kalkınca sizde kendinizle konuşun ve bir söz verin bedeninizle konuşun söz veriyorum seni üzmeyeceğim ve kilo vereceğim diyebilirsiniz. İnanırsanız ve kendinizi zayıflamış düşünürseniz hızla kilo vereceksiniz. Kararlı olarak başladıktan sonra yapabileceğiniz basit ama etkili yöntemler

Bol su içmek : Zayıflamadaki en önemli yapılması gereken sürekli ılık sıcak su için. Sabah kahvaltıdan önce, öğün aralarında ve her yemekten önce iki bardak ılık su içmek en etkili yöntemdir. Hem cildiniz güzelleşecek hem de kilo vermeniz hızlanacaktır.

Az yemek : Her zaman yemek yediğiniz tabaklarını küçülterek işe başlayın. Azaltacağız ama asla aç kalmayacağız, aç kalarak kilo veremezsiniz. Yeme alışkanlığınızı değiştirip özellikle ekmek gibi karbonhidratlı yiyecekleri daha az tüketmeye özen gösterin. Kepek ekmeği yada yulaf ekmeği acıkmanızı geciktireceğinden bunları tercih edin. Proteinler kilo vermeyi hızlandırıyor. Bu nedenle yağsız tavuk, balık ve et yiyebilirsiniz. Bol bol salata ve yağsız yoğurt yiyebilirsiniz. Gece yatmadan önce mutlaka bir bardak yağsız süt için. Yeşil çay gün aralarında içidiğinde çok faydalı olacaktır.

Egzersiz : Haraket hızlı kilo vermeyi sağlayan en önemli faktördür. Spor salonlarına gitmeniz yada uzun uğraşlar vermenize hiç gerek yok. Günde 1 saat tempolu yürüyüş yeterli olacaktır. Vücut 20 dakikadan sonra yağ yakmaya başladığı için kısa yürüyüşlerin faydası olmaz bunu unutmayın. Hergün aynı saatte ve konuşmanızı engellicek derecede tempolu olmalıdır. Yürüyüşümüzü asla aç karna yapmamalı sabahları hafifi bir kahvaltıdan sonra yürüyüşe başlamalıyız.

Moral : İlk başta yazdığım gibi en önemlisi moralimizin hep düzgün olmasıdır. Ne kadar şişman ve çirkin olduğunuzu düşünmeyin. Hep moral verin kendinize başaracağınızı söyleyin. Şu kadar vermem lazım nefret ediyorum kendimden asla demeyin. Siz her halinizle çok ama çok özelsiniz sadece biraz özene ihtiyacınız var onu hissedin bir bebeğe nasıl bakarsanız öyle bakın kendinize ve hep nasıl görüneceğinizi canlandırın gözünüzde görün bakın hızla terkedecek yağlar sizi Herşeyden önemlisi sağlıktır, kilo verirken ilk önce sağlıklı olmayı daha sonra güzelliğinizi düşünün..
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>