kavitasyon ile zayıflama nedir Google

kavitasyon ile zayıflama nedir

Kavitasyon, ultrason aletleri yardımıyla deri altındaki yağ dokusuna ani bir şekilde yüksek basınç uygulanması ile bölgesel yağlanmayı ve selüliti gideren bir yöntemdir. Cerrahi bir operasyon olarak görülmeyen ve tamamen acısız bir yöntem olan kavitasyon, 2007′den bu yana Türkiye’de uygulanmaktadır. Herhangi bir olumsuz etkisinin görülmediği kavitasyonun uygulanması ile birlikte yağ dokusunun kalınlığına göre 2 cm’den 10 cm’e kadar incelme görülebilir.

Ağrısız, acısız, güvenli ve cerrahi müdahale gerektirmeksizin incelmeyi ve selülitleri gidermeyi hedefleyen kavitasyon programları birer hafta arayla 3-4 seans kadar sürer.

Erkek ve bayan farketmeksizin isteyen herkesin uygulatabileceği kavitasyonda sonuç almak için program süresince diyet ve spor takviyesi de gerekmektedir. Eritilen yağların yeniden oluşmaması için program sonrasında da uygulanması gereken diyet ve spor desteği, kalıcı bir zayıflığa kavuşmak için şarttır.

kavitasyonun zararları : kavitasyon zararları şimdiye kadar en gelişmiş ve en kolay zayıflama – incelme yöntemi olarak kabul edilen kavitasyon bazı zararlara ve yan etkilere de sahip. Bu zararlarının başında oluşturduğu cilt yanıkları geliyor. Kavitasyonun uygulanması sırasında açığa çıkan oksidan maddeler nedeniyle cilt üzerinde oluşan cilt yanıkları, kalıcı izler bırakabiliyor. Kalitesiz aletlerle uzman olmayan kimseler tarafından yapıldığı takdirde ortaya çıkması muhtemel cilt yanıkları aynı zamanda uzun süreli acılara da neden olabiliyor.

Kavitasyonun zararlarından bir diğeri de kavitasyon programı diyet ve egzersizler ile desteklenmediği takdirde daha fazla kilo aldırıyor olabilmesidir. Dikkatsizlik ve sabırsızlık nedeniyle ortaya çıkan bu yan etki kalıcı değildir; fakat uygulanan kavitasyonu tamamen boşa çıkaran bir sorun.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>