kil ile gelen cilt güzelliği Google

kil ile gelen cilt güzelliği

Herbalist İlhan Arslanyürek kilin insanı güzelleştirdiğini, saçlara canlılık verdiğini ve yaralara iyi geldiği için pek çok kadın tarafından cilt bakımında tercih edilen maddeler arasında yer aldığını açıkladı.

Herbalist İlhan Arslanyürek, doğadan elde edilen kilin silisyum, demir asidi, alüminyum, magnezyum gibi insan vücuduna yararlı maddeler ve mineraller içerdiğini söyledi. Kilin içinde barındırdığı maddeler nedeniyle cilde ve birçok rahatsızlığa iyi geldiğinin bilindiğini belirten arslanyürek, kadınlar hem bir temizlik malzemesi olarak hem de güzelleşmek için kili kullanıyor. Kilin sivilceleri iyileştirici, saça canlılık verici ve kepeği önleyici özelliği var dedi.

Arslanyürek, kadınların kili kimi zaman hamur halinde kimi zaman ise bir gün önceden ıslatarak suyunu kullandığını, kilin piyasaya yeni çıkan birçok kozmetik üründe de kullanıldığını belirtti. Kilin sadece güzellik ve temizlik için değil, cilt hastalıkları için de kullanıldığını belirten arslanyürek, kili selülit, pişik ve ciltteki çeşitli yaralar için de kullananlar olduğunu da açıkladı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>