mazerete son sertleşme sorunu yaşayan erkekler Google

mazerete son sertleşme sorunu yaşayan erkekler

Türk Androloji Derneği’nin hayata geçirdiği Mazerete Son isimli kampanya öncesi yapılan araştırma sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 77′sinin tedavi için bir şey yapmadığını ortaya koydu.

mazerete son soruna neden olarak gösterilen mazaretlerin başında ise geçim sıkıntısı yer alıyor. Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, bu sorunun Türkiye’de oldukça sık rastlanan bir hastalık olduğuna dikkat çekerek, “Bugün Türkiye’deki 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 69,2′sinde görülmektedir. Bu hastaların yüzde 33,2′si hafif, yüzde 27,5′i orta, yüzde 8,5′i ise ağır derecede sertleşme sorunu olan kişiler” diye konuştu.

YÜZDE 77 TEDAVİ İÇİN BİRŞEY YAPMIYOR

20 Ocak- 11 Şubat tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da yaşayan 20 yaş ve üzeri kadınlarla, 35 yaş ve üzeri erkekler arasında gerçekleştirilen araştırmanın en çarpıcı sonucu sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 77′sinin tedavi için hiçbir şey yapmaması. Erkeklerin yüzde 51′i sertleşme sorununu eşleriyle hiç konuşmuyor, yüzde 45′i ise sorunun ilişkilerini etkilediğini düşünüyor. Kadınların ise yüzde 29′u sertleşme sorunu nedeniyle ilişkilerinin etkilendiği görüşünde.

Kaynak : http://www.internethaber.com/40-yas-ustu-erkeklerin-buyuk-sorunu-339181h.htm
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>