şifalı bitkilerin izinde doğal yaşam Google

şifalı bitkilerin izinde doğal yaşam

Dünyada birçok insan bitkisel tedavi ürünlerinden faydalanmaktadır. Ülkemizde ise yıllardır bu bitkilerin yanlış insanlar tarafından kullanılması bitkilerle tedavi sonucunda elde edilen yanlış neticeler yüzünden kocakarı ilacı şeklinde tanınmasına neden olur. Halbuki, daha önceleri neslimizden de tanıdığımız lokman hekim gibi insanlarımız bitkisel tedaviden o kadar uzak olmadığımızın kanıtıdır. Modern tıp çözüm ürünlerini farklı yerlerden aramıyor. Modern tıbbın baktığı çözüm alanları da bitkilerden geçer.

İlaçların neredeyse tamamının ham maddesi bitkilerdir. İlaçlardan farklı olarak bitkisel tedavi yabancı madde kullanımı olmaz. Katkı maddelerinden uzak olan bitkisel tedavi yöntemleri kullanım amacı hem sağlık hem de dayanıklılığın artmasını sağlamaktır. Şifalı bitkiler genellikle halk tarafından kullanılmakta hastanelerde bu tür bitkisel tedaviler kullanılmamaktadır.

Ülkemizde bitkisel tedavi yöntemleri olarak ülkemizde en çok bitkilerden yapılan kapsül tarzında ilaçlar kendine yer bulmaktadır. Bu kapsül ilaçların çoğunluğu ise obezite için hazırlanmıştır. Bitkilerin hangi hastalığa iyi geldiğini anlamak için testler yapılmalıdır. Yapılan bu testlerin neticesinde hangi bitkinin hangi hastalığa iyi geleceği anlaşılır. Bununla birlikte her bitki şifalıdır şeklinde bir açıklama yapmak doğru da olmazdır. Sağlıklı kalmak için ve hastalıklara karşı dayanıklı olmak için bitkileri özellikle sebze ve meyveleri bolca tüketin. Dengeli beslenmeye özen gösterin.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>