topuk dikeni için kuru üzüm pul biber kürü Google

ibrahim saraçoğlu

Topuk Dikeni Nedir?

Topuk dikeni, özellikle ayağın altında varolan plantar fasya olarak adlandırılan bir tendonun kısalması sonucu ortaya çıkan bir problemdir. Topuk dikeni halk arasında bir kemik problemi olarak algılansa da, aslında ayağın altında varolan ve ayağın yaylanmasına yardımcı olmakla görevli olan bir adalenin topuğa yapıştığı yerdeki kısalığı sonucunda hastanın hissetmiş olduğu ağrı problemidir.

Bu problem daha çok kilo problemi olanlarda, ayağın basma kusuru olan kişilerde ve özellikle düz taban ya da kavis kusuru olan kişilerde sık bir şekilde görülür.

Topuk Dikeni Nasıl Tedavi Edilir?

Topuk Dikeninin Tedavisinde aşamalı tedavi olarak adlandırılan bir sistemle hastalara yaklaşılıyor. İlk tedavi prensibi, hastalarda basma kusurunu ortadan kaldırmak amacıyla hastaların kişiye özel tabanlık kullanmasıdır. Bu tabanlıkların ana teması, bu problemde hastalarda çok sıklıkla düz tabanlık, yüksek kavis problemi ya da topuk yağı yastıkçığında erime gibi sorunların olması nedeniyle, hastaların ayaklarının şekillerine ve yapılarına uygun olarak hazırlanmış olan özel tabanlıkları kullanmalarıdır. Tabanlık kullanımı ile beraber yapılması gereken en önemli şey, hastaların aşil uzatma egzersizleri olarak adlandırılan egzersizleri yapmalarıdır. Bu egzersizlerin amacı, ayak tabanında var olan kısalmış adalenin tekrar eski uzunluğuna ve elastikiyetine döndürülmesidir. Burda önemli olan nokta, bu egzersizler yapılmadığı sürece sabah ağrılarının geçmeyeceğidir. Tedavinin ana prensibinin aşil egzersizi olduğunun altı çizilmektedir.

Topuk dikeni kürü

Topuk dikeni kürü her biri üç gün uygulanacak üç aşamadan oluşmaktadır

Üç gün süre ile ; Üç yemek kaşığı Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.

Üç gün süre ile ; 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövdükten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.

Üç gün süre ile ; Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte dövdükten sonra akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.

Not: Bu kürün faydalı olması için kırmızı pulbiberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekmektedir

İbrahim Saraçoğlu Bu kürün % 60 oranında fayda sağladığını açıkladı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>