Ağız yaraları bitkisel tedavi Google

Ağız yaraları bitkisel tedavi

Ağız yaraları : çoğunlukla üşütme veya hazımsızlıktan dolayı kaynaklanırlar. Yaraların etrafı, kırmızı çizgi ile çevrilidir. Başlangıçta, içi su dolu kabarcıklar halindedirler. Sonradan patlayarak etrafa yayılarak sancılı ağrılara sebep olurlar.
çocuklarda : kızamık ve çiçek hastalıkları sırasında da aynı yaralar meydana gelebilir. Bitkisel tedavi için aşağıdaki reçetelerden birini kullanın. şifalı bitkiler ile çok yakınsınız, bitkisel çözümler sizi bekliyor.

Havuç yaprağı, ve su ile bitkisel ağız yaraları tedavisi : Ağız yaraları bitkisel tedavi küçük bir tencereye su doldurulduktan sonra üzerine bir avuç havuç yaprağı konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Günde üç kere kaynatılan su ile gargara yapılır.

şap ve bal ile bitkisel ağız yaraları tedavisi : 2 kahve kaşığı dövülmüş şap ile 1 tatlı kaşığı süzme bal karıştırılır ve yaraların üzerine sürüldükten sonra 10 dakika beklenir ve sürülen yerler temizlenir.

Kızılcık ve su ile bitkisel ağız yaraları tedavisi : 3 su bardağı suyun içine 250 gram çekirdekleri çıkarılmış kızılcık konur. Kaynatılır, başka bir kaba süzülür. Günde 3 gargara yapılır.

Bal, anason, ve kuru üzüm ile ağız yaraları tedavisi : 100 gram süzme balın içine 2 tatlı kaşığı anason ve 4 tatlı kaşığı kuru üzüm konur. ıyice ezilir ve merhem haline gelinceye kadar karıştırılır. Ağız yaralarına günde 3 defa sürülür.

Soğan ile bitkisel ağız yarası tedavisi : Her gün 1 adet orta büyüklükte çiğ soğan yenir.

Patlıcan kökü ile tedavi : 1 adet patlıcan kökü yıkandıktan sonra iyice dövülür, ve ağız dışındaki yaralara sürülür.

Böğürtlen yaprağı ve su ile bitkisel tedavi : 5 su bardağı suyun içine, 2 avuç böğürtlen yaprağı konur. 15 dakika kaynatılır. ınce ve temiz bir tülbentten süzülür. Günde 3 kere gargara yapılır.

Nar çiçeği, ve su ile bitkisel tedavi : 5 bardak suyun içine 2 avuç nar çiçeği konulduktan sonra 20 dakika ocakta kaynatılır. Sonra, ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Yaralar geçinceye kadar günde 3 kere gargara yapılır.

Yılan üzümü, gül suyu sirkesi ve kükürt ile bitkisel tedavi : 1 kahve kaşığı miktarı yılanüzümü, 3 çorba kaşığı gülsuyu, 7 çorba kaşığı gül sirkesi ve 7 çorba kaşığı dövülmüş kükürt bir kaba kour. 6 bardak su ilave edilp, kaynatılır. Sonra, ince ve temiz bir tülbetten süzülür. Bu suya pamuk batırılıp, yaralara, ağız yaralarına sürülür.

Not : Mutlaka yapılan bitkisel karışımlarda, porselen kap kullanınız. Ayrıca ilaçları karıştırırken mutlaka tahta kaşık kullanılmalıdır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>