bel soğukluğu bitkisel tedavi Google

bel soğukluğu bitkisel tedavi

Bel soğukluğu, cinsel yollar bulaşan hastalıkların en sık rastlananıdır. Bel soğukluğu halk arasında kullanılan bir tabirdir ve iki grupta incelenmektedir. Latince adı üretrit olup, idrar yolunun cinsel yolla bulaşan enfeksiyonu anlamına gelmektedir.

Gonore Üretrit

Gonore üretrit nigeria gonore adı verilen mikrop vasıtası ile meydana gelmektedir. Bu mikroorganizma gram-negatif bir mikroorganizmadır. En sık görülen bel soğukluğu mikropudur. Genç yetişkin erkeklerde daha sık görülmekte olup 50 yaşa kadar görülebilmektedir.

Nongonogoksik Üretrit

Klamidya veya üreoplazma denilen ve parazite benzeyen hücre içi mikroplarının meydan getirdiği bel soğukluğu türüdür.

Bu iki bel soğukluğu türünün arasındaki fark: Erkekte meydana gelen akıntının renginin farklı olması ve bulaşma döneminden sonraki kuluçka döneminin farklılığıdır.

Bel Soğukluğu Belirtileri

- Penisin içinde yanma, batma, kaşıntı hissi
- Penisten akıntı gelmesi

Peniste akıntı bel soğukluğu belirtilerinden en önemlisidir ve akıntının rengi gonore bel soğukluğunda sarımsı, yeşilimsi bir renktedir. Penisten gelen akıntı sümüksü bir yapıya sahiptir. Nongonogoksik bel soğukluğunda ise penisten şeffaf, cam renginde bir akıntı gelir. Bu yüzden bu türün teşhisi akıntı ile biraz zor anlaşılır. Kişi ancak idrar yaparken penis içinde yanma, batma gibi hislerle durumu anlayabilir.

Bel soğukluğu tedavi edilmesse

- İdrar yolunda daralma
- Prostatta apse
- ilerleyen safhalarda kısırlık gibi durumlara yol açabilir.

Bel soğukluğu hastalığı, idrar yolu enfeksiyonu ile çok sık karıştırılır ancak ayırıcı tanı çok basittir. İdrar yolu enfeksiyonlarında penisten akıntı gelmesi söz konusu değildir. Bu ayırıcı özellik bel soğukluğunun teşhisini kolaylaştırmaktadır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>