beriberi hastalığı nedir Google

beriberi hastalığı nedir

Bitkisel tedavi yöntemleriyle, beriberi, bu hastalığın sebebini, B vitaminin eksikliği oluşturur. B vitamini, gelişmeyi, sinir sistemlerinin çalışılmasını sağlar. Genellikle, yalnız pirinçle belenenlerde ve alkoliklerde ortaya çıkar. Eksikliğinde ortaya çıkan belirtiler; yürüme bozuklukları, zafiyet, sinir iltihabları, iştahsızlık, yorgunluk, kabızlık, gelişme geriliği, mide bağırsak bozukluklarıdır. Bazı hastaların, bacak ve karınları da su toplayıp şişer. Bitkisel tedavi yöntemleri için ; Karaciğer, et, böbrek, tavuk, balık, yumurta sarısı, tahıl kabukları, taze sebze ve meyveler yenir. Muz ve portakal yemek, çok faydalıdır.

2 su bardağı suya, 1 çorba kaşığı ekmek mayası konulduktan sonra, pişirilir. Sonra 1 su bardağı çiğ süt ilave edilir. Soğuduktan sonra da, 2 çay bardağı dolusu süzme bal konup, karıştırılır. Her gün, 1 çorba kaşığı yenir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>