hemoroid tedavisi skleroterapi nedir Google

hemoroid tedavisi skleroterapi nedir

Skleroterapi, hemoroidal damarların ve dokunun büzüşmesine neden olacak bazı kimyasal maddeleri, şiş olan hemoroid (basur) pakesine iğne ile enjekte etme yöntemidir.

Skleroterapi Nasıl Uygulanır

Hastalarda bulunan basur memelerinin içine kimyasal irritasyon (tahriş) yapan bir madde enjekte edilir. Tahrişten sonra bölge bağ dokusunda fibrozis dediğimiz daha sağlam bir yapı meydana gelir. Fibrozis ortaya çıkarken, çevre dokulara yapışır. Bu nedenle basurun oluştuğu alandaki sarkmalar da düzelmiş olur.

Skleroterapi Ne Kadar Sürüyor

Bu tedavinin en büyük avantajı, uygulaması kolaydır, narkoz gerektirmez, 5 dakika gibi çok kısa sürede gerçekleşir. En önemlisi hastanede yatmak gerekmez.

Skleroterapi Kimlere Uygulanır

Bu yöntem her basur hastasına uygulanmaz. Sadece 1′inci ve 2′inci derece hemoroidi olan kişilere uygulnabilir. İlaç miktarı mutlaka kontrollü verilmelidir. Yoksa ciddi kanamalara neden olabilir. Tedavi sonrasında tekrarlama eğilimi fazladır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>