reflü yastıgı mide ekşimesi ve yanmasına ideal Google

reflü yastıgı mide ekşimesi ve mide yanmasına ideal

Günümüzde milyonlarca kişi mide ekşimesinden şikayet etmektedir. Göğüste ve midede oluşan yanma hissi hastaların geceleri rahat uyumalarını engeller. Uykusuz kalan bünye gün boyunca işlevini yerine getirmede güçlük çeker. Mide ekşimesinin nedeni kötü beslenme alışkanlıkları, düzenli egzersiz yapmama ve aşırı kilodur. Eğer sizde beslenmenize dikkat etmiyorsanız ve düzenli olarak spro yapmıyorsanız ileride hem alırı kilo problemi hem de mide ekşimesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kızartılmış gıdalar, baharatlı yiyecekler, asitli gıdalar ve içecekler mide ekşimesine neden olur. Eğer bu belirtilen gıdalardan fazla miktarda tüketiyorsanız gece boyunca oluşacak mide yanmalarından kurtulmak için reflü yastıklarını deneyebilirsiniz. Reflü yastıkları baş kısmınızı gövdenize oranla daha yukarıda tutarak mide asidinin yemek borusuna çıkmasını engeller.

Reflü yastıkları ayrıca rahat bir uyku uyumanızı da sağlar. Mide ekşimesi yaşayan kişiler gece bu nedenle uyandıklarında tekrar uykuya dalmakta oldukça güçlük çekerler. Bununla beraber reflü yastıkları bu sorunun ortaya çıkmasını engeller ve gece boyunca bölüksüz bir uyku uyumanızı sağlar.

Reflü yastıkları mide ekşimesi ilaçlarına oranla hem saha ucuz hem de yan etkisi bulunmayan bir çaredir. Eğer mide ekşimesi sorunu ile karşı karşıyaysanız ilaç tedavisine başlamadan önce reflü yastıklarını deneyebilirsiniz
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>