selülitten kurtulma yolları Google

selülitten kurtulma yolları

Kadınlarda selülit sorunu Selülit, kilolu veya zayıf ayırım yapmadan kadınların çoğunda yaşanan bir sorundur. Vücudunuzun şeklini bozmakla kalmayıp, psikolojinizi de yıpratan bu sağlık sorunundan kurtulmanın yolları elbette var. Selülit Genetik Bir Hastalıktır.

Dengeli besleniyor fakat egzersiz yapmıyorsanız, selülit sizi terk etmeyecektir. Yaşın ilerlemesiyle kendini daha çok ortaya çıkaran bu sorun için, beslenme şeklinize dikkat etmeli ve vücudunuza özen göstermelisiniz.

Selülit açısından en zararlı yiyeceklerden biri tuzdur. Tuzu azaltıp bol su tüketmelisiniz. Doğal olmayan her şeyden uzak durun. Tatlandırıcılar, renklendiriciler tamamıyla selülitin besleyicisidir. Beslenme şeklinize özen gösterin. Bol bol sebze ve meyve yiyin. Meyveleri yemekten 2 saat sonra yiyin. Alkol de selülitin oluşumunda etkilidir. Alkolü mümkün olduğunca azaltın. 1-2 bardak kırmızı şarap içebilirsiniz. Kafeini hayatınızdan çıkarın.

Profesyonel kişiler tarafından yapılan selülit masajı, kan dolaşımını düzenler ve bölgesel ödemin çözülmesini sağlar. Masaj sayesinde, lenf dolaşımı düzelir ve yağ hücrelerine hapsolan suyun atılmasını kolaylaşır. Toksinlerden arınmayı destekler. Haftada üç kez yavaş ama uzun masaj yaptırın. Susam yağı, zeytinyağı ve ceviz yağı karışımıyla yapılan masaj etkili olacaktır. Fazla güneşte kalmak selülitlerinizin artmasına neden olur. Özellikle saat 10.00 ile 14.00 arasında güneşe çıkmayın. Mutlaka koruma faktörü yüksek ürünler kullanın.

Egzersiz, selülitle başa çıkabilmenin en iyi yoludur. Haftada üç kez en az 35 dakikalık aktivite yapın. Özellikle aerobik, selülite karşı en iyi egzersizlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş, yüzme, bisiklete binme ve dans etme de bu konuda başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yeşil çayı selülitle mücadelede yardımcınız olarak görebilirsiniz. Yeşil çayın içindeki antioksidan etkisi, kan akışının artmasını sağlar. Kan damarlarını korur ve pıhtı oluşumunu engeller. Ayrıca metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Selülit yüzünden hayatı kendinize zehir etmeyin ancak önleminizi almayı da ihmal etmeyin. Unutmayın ki, selülit size genetik bir mirastır ve kadınların büyük bir çoğunluğu, bu sorunla mücadele etmektedirler.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>